Karabach – Chelsea

Karabach sa stal prvým tímom z Azerbajdžanu, ktorému sa podarilo postúpiť do skupiny Ligy majstrov. Ako sa mu bude dariť v miliónárskej súťaži? Presvedčte sa sami na vlastné oči.

Letecký zájazd na zápas Karabach – Chelsea v cene 590 € od zahŕňa:

 • Obojsmernú letenku so všetkými poplatkami
 • Ubytovanie v 3* hoteli na 3 noci
 • Vstupenku základnej kategórie – vyššie kategórie na vyžiadanie
 • Služby slovenského delegáta v Londýne
  • Za športovými akciami po celom svete cestujeme od roku 2008. Na skupinových zájazdoch asistujú našim klientom skúsení a vždy ochotní delegáti. Referencie / O nás
 • Nonstop infolinku
 • Kupón od Fotolabu v hodnote 30€
  * možnosť doobjednať špeciálne poistenie pre futbalové zájazdy v cene 3 € / deň

karabach4

Ste držiteľom Lyoness Cashback Card alebo Egocard? Uveďte jej číslo v objednávke a získate zľavu!

baku

Jedno z najstarších miest sveta

Hlavné a zároveň aj najväčšie mesto Azerbajdžanu – Baku. Je radené medzi najstaršie miesta na svete, jeho vek je odhadovaný na približne 5 500 rokov. Taktiež leží na križovatke starobylých obhcodných ciest na tzv. Hodvábnej ceste.

Názov mesta Baku pochádza z perzského bād kubehbad kube, čo možno voľne preložiť ako miesto, kde fúka vietor. Pretože silné vetry sú tu tak typické, že mesto má dodnes prezývku mesto vetrov. Podľa iných teórií je názov odvodený od názvu predchodcu dnešného mesta, starovekého perzského mesta Atši-Baguan. Slovo ateš vo viacerých starovekých jazykoch označovalo oheň, slovo baga zase označovalo slnko, alebo Boha. Názov tak znamenal „mesto Boha“ alebo „miesto Boha“. V tomto meste sa totiž nachádzal jeden z hlavných chrámov vyznávačov kultu ohňa.

Vďaka svojej dlhej histórii je mesto Baku bohaté na mnohé archeologické náleziská, ale aj historické pamiatky, ktoré sa viac-menej nepoškodené zachovali dodnes. Najvýznamnejšími stavbami sú Panenská veža z 12. storočia, mestské hradby z 12.-15. storočia, Palác Širvanšachov z 15. storočia, mešita Džuma a mnohé ďalšie. Okrem historických pamiatok je Baku aj strediskom kultúry. Veď sa v ňom nachádza 11 divadiel, 21 väčších i menších múzeí a aj 5 mešít. Zaujímavosťou môže byť fakt, že v roku 2012 sa tu konala hudobná súťaž pod názvom Eurovision Song Contest.

baku2

Ak si želáte zaslať bližšie informácie k zájazdu na Karabach, KONTAKTUJTE NÁS.

Vyjadrenia klientov zo zápasov Chelsea

Skúsenosti sú individiálne a môžu sa líšiť.

 • Dobrý deň, posielame fotku zo zápasu v Londýne. Atmosféra na zápase bola výborná, a výlet sa vydaril 🙂 Ďakujeme 🙂 S pozdravom, Daniel Pardavý
  Daniel Pardavý | Chelsea - Everton | 5.11.2016
 • Zájazd na zápas Chelsea - Liverpool splnil naše očakávania do poslednej kvapky. Najprv výborná komunikácia s CK, odpovede na všetky otázky a veľmi príjemné vystupovanie. Ďalej potom odovzdanie leteniek, voucheru aj vstupeniek, poskytnutie dôležitých informácií pred odletom a aj celkové zabezpečenie transferu z letiska a na letisko. Obrovské poďakovanie patrí delegátke Dominike, ktorá bola veľmi milá, ochotná, komunikatívna a ukázala nám všetky miesta, ktoré sme si priali vidieť. Dva dni v Londýne spríjemnilo aj krásne počasie. Jediným mínusom bola prehra nášho tímu, čo ale FutbalTour nemôže ovplyvniť. Celej vašej spoločnosti patrí veľká vďaka.
  Šindelářovci | Chelsea - Liverpool | 31.10.2015

O kluboch

Chelsea

Pred rokom 2003 boli The Blues priemerným tímom. Potom však prišiel Roman Abramovič, napumpoval do klubu obrovské peniaze a na Stamford Bridge začali pribúdať kvalitní hráči aj tituly. Prakticky neobmedzené finančné prostriedky sú samozrejme tŕňom v oku pre súperových fanúšikov. Predovšetkým fanúšikovia Arsenalu a ManU si konkurentov v choráloch vychutnávajú. Na trávniku však modrí víťazia a hoci Mourinhova zlatá éra pominula, Chelsea sa späť do priemeru nevrátila a v boji o titul s ňou treba rátať každý rok. Viete, že: Ikonu Londýnskeho klubu Franka Lamparda priviedol do Chelsea Claudio Ranieri? Bolo to dokonca ešte pred príchodom Romana Abramoviča.