Bitka o kvalifikačné body v Glasgowe

Píše Richard Hanzlík, z prvého neobjektívneho športového portálu TakUrcitee.sk

Poznáte tie vtipy o žgrlavých Škótoch? Niečo na tom bude, pretože tento národ je taký šetrný, že si nezaplatil ani autorské práva na svoju hymnu. Používa ich podľa toho, ako sa mu hodí.

Momentálne je to Flower of Scotland, ktorej dvorná protagonistka je Amy MacDonald. Rodáčka z Glasgow takto naľaďuje 50-tisícový kotol pred domácimi zápasmi:

Inak to nebude ani v októbrovom kvalifikačnom zápase proti Slovensku v glaskowskom Hampden Parku. Zápas, na ktorý môžeme spomínať ešte roky, by ste nemali zmeškať.

Kľúčový výjazd na ceste k MS

Futbal a Škótsko, to k sebe ide aj napriek tomu, že z pohľadu futbalových úspechov na medzinárodnej úrovni má krajina čo dobiehať. Posledná účasť na svetovom šampionáte sa viaže k časom, kedy sme na Slovensku verili vo švajčiarske platy.

brazilia ronaldo skotsko 1998
Na Stade de France Škóti vzdorovali, no nakoniec podľahli Brazílii s Ronaldom 1:2

Bolo to na Mundiale vo Francúzsku v roku 1998. EURO si škótska reprezentácia zažila dva roky pred ním v kolíske futbalu. Na postup to nevyzerá ani v tomto kvalifikačnom cykle a z posledného vzájomného zápasu proti našim v Trnave je jasné, že túto prekážku treba preskočiť aj s nohami vo vreci od zemiakov.

Kto zažil príval Škótov v Trnave, musí tejto krajine držať palce, aby sa znova dostala na šampionát. Tisícky fanúšikov v kiltoch boli skvelým dôkazom tvrdenia, že futbal bol stvorený pre ľudí.

slovensko trnava skostsko

Žiadne porozbíjané kluby po prehratom zápase, alebo konflikty s fanúšikmi súpera. Napriek tomu, že sú Škóti známi pre svoj boj o nezávislosť, v Glasgowe môžeme očakávať vrelé privítanie. Preto sa črtá priam dokonalý výjazd pre fanúšikov slovenského futbalu.

skotsko fans trnava

Ideme si po body a radosť z futbalu

Vyhrať v Glasgowe by malo byť absolutórium, inak sa cestou domov na palube hráčskeho špeciálu nebude rozlievať ani minerálka. Čo sa týka kvality kádra a herného prejavu, sme oveľa ďalej ako náš súper. Navyše v tejto chvíli sa nám môže vypomstiť každé zaváhanie. Tri body ležia na ploche Hampden Parku a vy môžete byť pri tom, ako si ich Kozákova partia zodvihne.

Hampden Park Škótsko

Pre fanúšikov pripravujeme skupinový zájazd s ubytovaním. Takže žiadne ponáhľanie sa domov, ale regulérny výlet na ostrovy so všetkým, čo k tomu patrí.

Ak by ste mali futbalu málo, ešte stále môžete navštíviť Celtic Park, alebo Ibrox Stadium. Záleží od toho, ktorá farba a vierovyznanie vám je sympatickejšie.

glasgow-hampden-park

Okrem futbalu však Glasgow ponúka nespočetne možností ako stráviť čas. Od návštevy múzeí, historického centra, krásneho Pollok parku, pivovaru Tennent, botanickej záhrady, historickej štvrte West End, alebo sa len tak prejsť po brehoch rieky Clyde. Po trojbodovom záreze však dobre padne aj posedenie v typickej škótskej krčmičke plnej dobrého piva a jedla.

Tak sa pridajte na palubu a pomôžte našim v boji o tri body.

skotsko-hampden-park